czwartek, 9 lipca 2015

Przemyślenia panny Esperanzy #1 ... Stereotypy !!!

Hej :) Naszło mnie dzisiaj na to, aby napisać post, w którym mogła bym się rozpisać i wyrazić swoje zdanie.. Chyba dzisiejsza pogoda tak na mnie wpływa, a jest bardzo przyjemna :D Jest pochmurno, ale za to ciepło, uwielbiam takie dni :D Swoimi przemyśleniami rozpoczynam także nową serie ( znowu :D ). Seria ta nosi nazwę ,, Przemyślenia panny Esperanzy ''  Dziś chciałabym wyrazić swoje zdanie na temat stereotypów...

                                      

W życiu codziennym możemy bardzo często się spotkać ze stereotypami, które ja osobiście uważam za głupotę. Stereotypy powinniśmy obalać, dlatego bo często pokazują fałszywe wyobrażenie o otaczającym nas świecie.  Stereotypy ?? Przyjrzymy się im bliżej, w oparciu o przykłady...

                                                                                      
Pierwszymi stereotypami, na które zwrócimy uwagę to : Blondynki są głupie oraz, że osoby rudowłose są fałszywe ... Totalnie beznadziejne stereotypy ! Co ma kolor włosów, do tego jaki ktoś jest ?? Nie powinniśmy oceniać ludzi po wyglądzie, a na pewno nie po kolorze włosów ! Dajmy na to mamy osobę, która ma włosy w kolorze brązu i farbuje się na blond.. No i co staje się przez to głupsza ??? Nie ! Jest to ta sama osoba ,tylko troszkę inaczej wygląda ! Ten stereotyp jest po prostu bez sensu, tak samo że osoba rudowłosa jest fałszywa.. Jeden wielki bezsens.. To tylko kolor, a ludzie rudowłosi są w porządku !! Nie oceniajmy ich po tym !! 

                                                                           
Drugim stereotypem, z którym na pewno się spotkaliście, że niby zadbany, modnie ubrany chłopak to pedał.. Jejku.. Po pierwsze, każdy ma mieć prawo własny styl. Po drugie to, że chłopak dba o siebie jak dla mnie jest wielkim plusem :) Po za tym też nie mieszajmy orientacji seksualnej z wyglądem .No bo co pedał, bo ma rurki i grzyweczkę .. No proszę was, to bezsens.. Chłopak ma własny styl i tyle, nie oceniajmy go po tym !

 Kolejny stereotyp : Dziewczyna z makijażem to plastik.. No i znowu ocenianie po wyglądzie..  To, że ktoś woli delikatny makijaż ( albo i wcale ) a znowu inna dziewczyna mocny, to po prostu upodobanie, więc ocenianie po tym jest zbędne.. 
                                                          
Dobrze się uczy kujon. No i tutaj już na szczęście nie chodzi o wygląd.. Powiem, tak to, że ktoś się dobrze uczy jest zaletą, a inni po prostu zazdroszczą i się wyśmiewają, zamiast samemu wziąć się za robotę :D  

Osoba ze wsi biedna i nie wykształcona. No i co jeszcze ? Kolejna głupota, niektórzy ludzie po prostu wolą wieś niż miasto.. No, ale przecież zaraz jest, że taka osoba jest gorsza.. Nie oceniajmy człowieka po tym, gdzie mieszka, a ludzie na wsi wcale nie koniecznie  że są biedni i niewykształceni ( chociaż zdarzają się tacy, no ale bez przesady nie wszyscy ! )

Oczywiście mamy jeszcze więcej tych beznadziejnych stereotypów, no ale postanowiłam wypisać tylko kilka i akurat na te padło. Podsumowując nie powinniśmy się kierować stereotypami,a powinniśmy je obalać ! Oczywiście, to jest tylko moje zdanie i nie każdy musi twierdzić tak samo !

A wy co sądzicie o stereotypach, podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach :)

                                                                                                                          Esperanza blanca

8 komentarzy:

 1. Ludzie nie powinni w nie wieżyć... Świetny post. Pozdrawiam!

  + lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie nie powinni w nie wieżyć... Świetny post. Pozdrawiam!

  + lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo denerwują mnie stereotypy, typu każda ładna dziewczyna jest głupia itp;/ wrr niestety chyba nic nie możemy poradzić, stereotypy są zbyt głęboko w ludziach zakorzenione...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje mi się, że o blondynkach już dawno przestało mi się tak myśleć. Co do osób rudych, to niestety nadal nie mają lekko. Najgorszy, najbardziej nienormalny stereotyp to ten związany z chłopakami inaczej ubranymi.
  Pozdrawiam i zapraszam na nowy post, a w nim wielki przegląd magazynów.
  www.gabriel-data.blogspot.com - MY BLOG
  Fashion Projects

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą, stereotyp odnośnie chłopaków jest beznadziejny.

   Usuń
 5. Niestety, niektórzy dość mocno kierują się stereotypami w ocenie drugiej osoby. Ja uważam, że najpierw trzeba kogoś poznać, porozmawiać z nim, żeby coś o nim wiedzieć, zanim się oceni. Nie warto również kierować się opiniami usłyszanymi, powtarzanymi przez inne osoby, bo czasem mogą okazać się bardzo mylne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Stereotypy są zgubne i to bardzo tak jak nie należy oceniać książki po okładce :)

  OdpowiedzUsuń